Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI

 

Rekreační středisko 

StarLine Hrachov

č.ev. 45, 264 01 

Dublovice - Chramosty

Najdete nás

Aktuality

Královský zemský sněm oficiálně ukončen, Bourácký tábor 2023 Hoja hoj!

Vážení přítelé, pážata, rodinní příslušníci těchto pážat a pažitek, kteří jste si odebrali své ratolesti do Vašich jizeb, kutlochů a statků, vězte, že letošní desátý ročník Bouráckého tábora byl ten, na který se nikdy nezapomene. Sounáležitost bourácké party během 14 dnů vyrostla na takové maximum, že se nám včera od slavnostního závěrečného ohně do svých jizeb opravdu nechtělo. 

Ačkoliv letošních nejlepších 14 dnů v roce je již za námi, již nyní se těšíme na to, že načneme druhou desítku bouráckých legrácek, radovánek, her a nezapomenutelných zážitků. Již teď víme, a to si předběžně můžete napsat do svých kalendářů, že příští rok opět pojedeme v termínu od 13. -27. 7. 2023. Chtěli bychom Vám všem upřímně poděkovat za vaši podporu, kterou jste nám všichni projevili zejména bezprostředně před táborem. Díky tomu jsme pážatům a pažitkám mohli udělat tábor takový, na který nikdy nezapomenou. A o tom jsme přesvdčeni.

S přáním krásného léta a dalších skvělých zážitků Vás zdraví a líbají Bouráci a kolektiv.

Obrazek: 

Příjezdy Bouráckých autobusů

Praha - 11:00Kladno - 11:15Rakovník - 12:00Časy jsou pouze orientační, konečný příjezd bude odvislý od dopravní situace na dálnici. Pro ty, kteří jedou vlastní cestou, je vhodný čas vyzvednutí dítěte cca v 9:30 hodin. V případě, že nastává jakákoliv změna oproti příjezdu, informujte nás prosím ideálně formou SMS na tel. čísle 776650358.

Rytíř Tomáš z Lucemburku slaví

Vážení příznivci pážat, pažitek, hraběnek, hrabat a veškeré zemské posádky našeho sněmu. Na včerejší večerní seanci jsme se dozvěděli, že se naše království chystají přepadnout zákeřní černí lapkové, kteří se nám chystají ukrást celý úlovek kaprů, štik a sumců. Naštěstí jsme ovšem i v nočních hodinách byli v pohotovosti a lapkům jsme nedovolili moc velký lup. Dnes je pro nás všechny velký svátek, jelikož se k nám chystá následník trůnu kralevic Karel, a to bude velká sláva! Na našem 14denním sněmu ovšem máme co slavit prakticky každý den. Zrovna včera jsme hromadně popřáli našemu hraběti Tomášovi z Lucemburku, který za mírnou očistu těla byl odměněn potleskem a hromadným burácením.

Obrazek: 

Selčanské pečené pečetě v plném proudu!

Vážení přátelé, máme tu léto v plném proudu, všichni se koupou a užívají si pohodu na Bouráckém táboře, stavíme kamenné mosty, aby následník trůnu král Karel byl spokojen. Stavíme hráze, jelikož slavný stavitel Madlafín ze Selčan to má v popisu práce a pážata jsou na tom velmi dobře, nemáme žádného maroda a jsme šťastní, jelikož víme kvůli čemu to je. Rozhodně to není palačinkami. Je to zcela jistě jejich lepšími variacemi nazvanými Selčanskými pečenými pečetěmi (zkráceně SPPčka). Pážata budou velmi silná a pažitky silné. Pečeť Boy a jeho tři konkubíny Milenka, Miláček a Modelka spolu rozjely neuvěřitelnou show, které se vyhnuly i nájezdy germánských tajfunů a maďarských tsunami. Nic nás nezaskočilo, a tak všichni očekáváme, že večer opět rozjedeme taneční diskotékový bál a pozor! Tentokrát už i s ploužáky a dámskou a pánskou volenkou, takže je zaručeno, že jiskřit to nebude tentokrát jenom na obloze ;-)

Obrazek: 

Letní sezóna v plném proudu aneb Žijeme len raz

Historické paralely našeho působení se mění každým dnem. Poté, co nás opustil král Jan jsme bohužel zjistili, že v památné bitvě u Kresčaku s celou svou družinou hrdinně padl. Na zemském sněmu jsme jeho památku patřičně uctili. Bylo nám však jasné, že nápadníci na český trůn se budou jen hrnout a jeho následovník Karel to nebude mít jednoduché. Jelikož však všech osm šlechtických rodů se chystá jej na trůnu potvrdit, je třeba bedlivě chránit hranice našeho království. Vzhledem k úžasnému počasí se včera v noci chránit hranice odebrali pod širák starší pážata a dnes v noci to budou pážata mladší. Odpoledne mezitím probíhají hrátky u Vlhkoráje, z nichž máme spoustu fotek, které se budeme postupně snažit dávat i na naše stránky. A pozor! Princezna Anežka Přemyslovna z Pecky je mezi námi ;-)

Obrazek: 

Jan Lucemburský se svým dvorním šaškem navštívil zemský sněm

Vážení přátelé, to na co jsme všichni čekali se dnes stalo skutečností. Král Jan Lucemburský se chopil svého trůnu a vybral od šlechtických rodů groše na své francouzské tažení. Mezitím rozdal tresty za neposlušné chování a Kat Ondraťal Mydlář měl dnes opravdu hodně práce. Král, který odměnil nejstatečnější a nejzdatnější pážata, dokázal groši ocenit loajální a pořádkumilovné šlechtické rody. Večer se blíží a Jan Lucemburský se pomalu chystá na osudovou bitvu.

Obrazek: 

Pátý den nás navštíví král!

Venku je čím dál krásněji a čtrnáctidenní sněm všech zemí a šlechtických rodů Koruny české pokračuje dnes zásadní návštěvou krále Jana Lucemburského, který přijede přímo ze svého rodiště a bude šlechtice a hrabata žádat o potvrzení nároku rodu Lucemburků na český trůn. Šlechtické rody jsou připraveny, rozmařilý král, který spíše než že by skutečně vládl, tak se raději účastní rytířských klání a tanečních bálů. Chystá se také velmi důležitý soud, kterému král Jan bude předsedat a u kterého se očekává, že král vyjádří nespokojenost se službami vrchního Šenka Maliny. Výkonem případného trestu bude pověřen nikdo jiný než Kat Ondraťal Mydlář, které ovládá několik stupňů tortury. Jejím prvním stupněm jsou palečnice, které vidíte na obrázku. Slepý král se nicméně na sněmu nezdrží moc dlouho, jelikož by spolu se svým synem Karlem měl na francouzské straně účastnit jedné z klíčových bitev stoleté války u severofrancouzského Kresčaku. Pážata budou dnes večer absolvovat noční pochod, na jehož konci se setkají se samotným králem Janem, aby vzdali hold a poklonili se v předvečer bitvy.

Obrazek: 

Bourácký tábor přivítal návštěvu z Karlštejna

Vážení přátelé, na táboře běží věci jak mají a malá pážata se opravdu činí. Včera si během dne ozdobili ERB, který je znakem jejich šlechtického rodu, fotky se pokusíme na web dát co nejrychleji. Současně se ovšem na našem sněmu podařilo přizvat člena nejužšího dvorského úřadu, královského pěvce Waldemara, který zapěl píseň, jež samotnému Karlu IV. zapěl na jeho první svatbě s Blankou z Valois. Na naší každodenní večerní slavnostní seanci jsme tak pážatům zapěli píseň, kterou jistě všichni znáte a můžete si ji zazpívat i s námi.

První zasedání Zemského sněmu právě proběhlo!

Vážení přátelé Bouráckého tábora, vítejte na naší jízdě 14.stoletím! Právě jsme se ocitli ve dvacátých letech, kdy českým zemím vládl zemský hejtman Jindřich z Lipé. Tento slovutný rytíř a šlechtic, který sídlil v Brně, řídí zasedání nejslavnějších osmi šlechtických rodů, které se sešly za tím účelem, aby potvrdili nároky Lucemburků na český trůn. Co však nikoho nepřekvapí, že český král Jan Lucemburský se sněmu prozatím neúčastní, jelikož jako slavný král "cizinec" se v českých zemích nenachází a radši cestuje po Evropě a účastní se rytířských klání. Jeho mladý syn, tč. zatím markrabě moravský, budoucí císař Karel IV. se nachází na francouzském dvoře, kde se mu dostává prvotřídního vzdělání. Jindřicha z Lipé na sněm doprovází slavná vdova po dvou králích Eliška Rejčka, která jej svou krásou zcela ohromila a potvrdila svůj status milenky č.1. Zemskému sněmu dále předsedají známý rybníkář, kejklíř, elegán, šlechtic Jakub Madlafín ze Selčan a Jiřík Pecka z Pecky. Nemůže samozřejmě chybět ani legendární kat Mydlář, který dohlíží na kázeň a disciplínu malých pážat. Během dnešního dne si pážata tvoří své erby, kterými se budou na večerním sněmu prezentovat a co víc v očekávání je příjezd člena císařského dvoru Karla IV. slavného pěvce a trubadúra Waldemara. Jsou to pěkné časy!

Obrazek: 

Časy odjezdů na Bourácký tábor

Vážení rodiče a táborníci. Středeční časy odjezdů BOURÁCKÝCH EXPRESŮ do krajiny pažátům zaslíbené jsou následující:

Rakovník - 13:30 (inf. kiosek na autobusovém nádraží)

Kladno - 14:15 (na prarkovišti u kladenského zimního stadionu)

Praha - 14:30 (zastávka č. 6 na autobusovém nádraží na Zličíně)

Pro ty, kteří se na tábor dopraví vlastní cestou, je nejvhodnější čas příjezdu V 16 hodin.

Už se jen třikrát vyspíme! Vaši Bouráci.

Stránky